به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

آب و هوای لاهه

آب و هوای لاهه

قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد آب و هوای لاهه بپردازیم اگر به دنبال این هستید که در مورد آب و هوای لاهه اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. به طور کلی پیش از سفر به لاهه بهتر است که در مورد آب و هوای لاهه اطلاعاتی را به دست آورید تا در بهترین زمان ممکن در این شهر زیبا حضور داشته باشید. لاهه که در زبان انگلیسی به آن The Hague گفته می شود یکی از شهرهای هلند است و در غرب این کشور قرار دارد و به عنوان پایتخت اداری این کشور محسوب می شود با توجه به این که لاهه از جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی برخوردار است در طول سال مسافران زیادی در این شهر از تمام دنیا حضور پیدا می کنند، یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب زمان مناسب برای سفر به لاهه از سوی گردشگران آگاهی از آب و هوای لاهه است.

اگر بخواهیم به طور کلی اطلاعاتی را در مورد آب و هوای لاهه ارائه دهیم ذکر این نکته ضروری است که آب و هوا در لاهه مانند مناطق دیگر کشور هلند ملایم و معتدل است. گرم ترین ماه سال در این شهر ماه آگوست که برابر با مرداد می باشد و دمای هوا در حدود ۲۳/۰۵ درجه سانتیگراد است. در ژانویه نیز که مصادف با دی ماه است شاهد سردترین دمای هوا با حدود هشت درجه سانتیگراد هستیم، در دسامبر نیز شاهد بیشترین بارندگی در این شهر هستیم. اگر قصد سفر به شهر لاهه را دارید بهترین زمان سفر به لاهه با توجه به آب و هوای لاهه می تواند بهار و پاییز باشد. در ادامه به ارائه اطلاعاتی جزئی تر در مورد فاکتورهای آب و هوای لاهه خواهیم پرداخت.

آب و هوای لاهه

آب و هوای لاهه

میزان درجه حرارت در لاهه

یکی از فاکتورهای آب و هوای لاهه مربوط به میزان درجه حرارت است، در طول سال و در فصل های مختلف شاهد نوسانات در میزان درجه حرارت هستیم. درجه حرارت یا دمای هوا تحت تاثیر رطوبت هوا قرار دارد به همین دلیل نصف سال در لاهه دارای آب و هوای خنک است و احتمال بارش بسیار زیاد است. اگر به دنبال این هستید که در گرمترین ماه های سال به لاهه سفر کنید بهتر است که در ماه های ژوئیه، آگوست و ژوئن در این شهر حضور داشته باشید در این ماه ها تعداد گردشگران و مسافران خارجی در لاهه نیز بسیار زیاد است در اواخر ماه ژوئیه شاهد دمای هوای نسبتا گرم در روز و دمای مطلوب در شب هستیم در روز دمای هوا در حدود ۲۲.۲ درجه سانتیگراد می شود و دمای هوا نیز در طول شب ۱۴.۲ درجه سانتیگراد است.

میزان درجه حرارت در لاهه

میزان درجه حرارت در لاهه

بارش باران در لاهه

یکی دیگر از فاکتورهای آب و هوای لاهه میزان بارش باران است اگر به دنبال این هستید که زمانی در لاهه حضور داشته باشید که میزان بارندگی کم باشد می توانید در ماه های آوریل، مارس و حتی فوریه در این شهر حضور داشته باشید که احتمال بارش باران بسیار کم است. در اواسط آوریل تقریبا شاهد هیچ نوع بارشی در آوریل نیستیم، بیشتر بارش باران را در ماه دسامبر در لاهه شاهد هستیم که معمولا در اوایل این ماه است البته باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان بارش باران در ماه هایی که احتمال بارش وجود دارد آن اندازه نیست که در سفر شما تداخل ایجاد کند در برخی از موارد نم نم باران وجود دارد که می تواند سفر شما را لذت بخش تر نیز کند.

بارش باران در لاهه

بارش باران در لاهه

 بارش برف در لاهه

  با توجه به این که دمای هوا در لاهه بیش از اندازه سرد نمی شود لذا در این شهر نباید انتظار بارش برف را داشته باشیم، بارش برف در لاهه به ندرت اتفاق می افتد حتی در فصل های سرد نیز شاهد بارش باران هستیم و از این بابت برای سفر به لاهه لازم نیست که نگرانی داشته باشید طبق گزارش هایی که از ایستگاه های آب و هوای لاهه در طول سال وجود دارد بارش برف ثبت نشد است و به این معنی است که احتمالا بارش برف وجود نداشته است و یا گزارش نشده است به هر ترتیب لاهه به ندرت شاهد برف است.

 بارش برف در لاهه

بارش برف در لاهه

رطوبت و باد در لاهه

لاهه یکی از شهرهایی است که در آن میزان رطوبت در طول سال بالا است، در این شهر کمترین میزان رطوبت را در ماه آوریل شاهد هستیم که در حدود ۶۹.۵ درصد می باشد در ماه نوامبر نیز شاهد بیشترین رطوبت هستیم که در حدود ۸۲.۲ درصد می باشد که عامل مهمی در تغییرات آب و هوایی محسوب می شود.

میزان وزش باد نیز در لاهه متوسط است، بیشترین میزان وزش باد در ماه دسامبر است که پس از آن ماه های ژانویه و نوامبر می باشد. میانگین شدت وزش بادی که در ماه دسامبر وجود دارد و وزش معمولی است ۱۱.۳ گره است که معادل ۵.۸ متر در ثانیه می شود. اما بیشترین شدت وزش باد که معمولا در اوایل ماه دسامبر رخ می دهد و به بالاترین میزان خود می رسد در حدود ۱۸.۴ گره است که معادل ۹.۴ متر در ثانیه است، البته وزش این باد شدید مدت زمان زیادی به طول نمی انجامد و برای چند لحظه می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای هلند ، وقت سفارت هلند ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3٫00
Loading...
۲۴ آبان ۱۳۹۷

جاذبه های دیدنی هلند هلند یکی از کشورهای پرطرفداری است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای محبوبیت زیادی است. جاذبه های دیدنی هلند یکی از بهترین جاذبه ها در ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۸ آذر ۱۳۹۷

نقشه ی آمستردام یک نقشه ی آمستردام کشور هلند کامل تمامی اطلاعات مربوط به این شهر را به طور کامل نشان می دهد. اگر شما نیز قصد سفر به این ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۱۹ دی ۱۳۹۷

باغ گل آمستردام برخی از کشور ها برای جذب گردشگر تصمیم بر این گرفته اند که مکان هایی مانند پارک و باغ های گل ایجاد کنند. برخی از این باغ ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!